Cześć, jestem Anka- psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR, psychoterapeuta w trakcie całościowego, 4-letniego kursu, akredytowanego przez PTP, członek PTBB oraz PTT EMDR. Specjalizuję się w terapii osób dorosłych, pracując na objawach utrudniających codzienne funkcjonowanie, a nie nad jednostką chorobową. Już w dzieciństwie psychologia, a raczej różnice indywidualne, schematy zachowania były obiektem moich zainteresowań (prawdopodobnie dlatego, że czułam się inna niż reszta dzieciaków). [Long story short] Kilka lat temu okazało się, że mam ADHD.
Doświadczenie kliniczne zdobyłam w licznych ośrodkach, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. Od 2014 roku jestem związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Jana Mikulicza- Radeckiego we Wrocławiu, gdzie początkowo konsultowałam pacjentów wszystkich oddziałów szpitala, a następnie w Poradni Leczenia Bólu. W ramach NFZ współpracowałam również ze Szkołą Rodzenia przy Szpitalu Specjalistycznym im. Falkiewicza we Wrocławiu, Hospicjum Domowym Św. Świerada oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Przychodni Specjalistyczno-Rehabilitacyjnej “Pulsantis”, w której obecnie pracuję. Pracowałam jako psycholog dla mieszkańców Domu Wspólnego, osób z doświadczeniem choroby psychicznej (tj.: schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, borderline) prowadzonego w ramach współpracy Fundacji Opieka i Troska oraz Centrum Zdrowia Psychicznego + oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Stowarzyszenia Pomocy “AKSON”, gdzie udzielałam pomocy psychologicznej osobom znajdującym się w szeroko pojętym kryzysie psychicznym, pomagałam w wyjściu z kryzysu bezdomności w charakterze interwenta kryzysowego. Prowadziłam wykłady podczas konferencji medycznych z zakresu “Radzenia sobie ze stresem” oraz “Roli psychologa w integracji leczenia bólu” . Ze względu na zdobyte doświadczenie zawodowe specjalizuję się w pracy z pacjentem zmagającym się z bólem chronicznym/ somatyzacją, doświadczeniem szeroko pojętej traumy, kryzysem psychicznym czy radzeniu sobie ze stresem.
Zakres moich umiejętności to poradnictwo, konsultacje psychologiczne, diagnozy psychologicznej (oceny stanu psychicznego, osobowości, ilorazu inteligencji, wstępnej diagnozy neuropsychologicznej); terapii indywidualnej - krótko i długo terminowej, terapii EMDR, terapii traumy (procedura przetwarzania poznawczego, procedura przedłużonej ekspozycji, eklektycznej terapii traumy, ekspozycyjnej terapii narracyjnej), pracy terapeutycznej z pacjentem zmagającym się z bólem chronicznym czyli: chronicznym/ostrym stresem, zaburzeniami adaptacyjnymi, lękiem z atakami paniki, depresją, zaburzeniami psychosomatycznymi, z doświadczeniem traumy.
Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają PTSD, objawów szeroko pojętej traumy, zaburzeń nastroju (depresja, myśli samobójcze), zaburzeń lękowych (napady paniki, lęk uogólniony, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne OCD, poczucie derealizacji, depersonalizacji), zaburzeń psychosomatycznych (problemy ze snem, napięciowe bóle mięśni i głowy), trudności w relacjach międzyludzkich (problem z zaufaniem i/lub asertywnością, problemy z wyrażaniem własnych potrzeb, oczekiwań i emocji, problemy ze stawianiem granic, lęki przed nawiązywaniem nowych relacji, problemy z utrzymywaniem relacji), trudności z samooceną (zaniżone, lub zmienne poczucie własnej wartości, trudności z samoakceptacją, porównywanie się do innych, poczucie gorszości od innych), trudności w wyrażaniu złości ( m.in. impulsywne wybuchy złości, agresja słowna, lęk przed wyrażaniem złości), kryzysów emocjonalnych (kryzysy w związkach, w przyjaźniach, w życiu rodzinnym, w życiu zawodowym, kryzysy związane ze stratą) - trudności z wyznaczaniem celów, z motywacją, z prokrastynacją, trudności związane z doświadczanym stresem, z tak zwanym syndromem DDA, trudności osób wrażliwych.
W pracy terapeutycznej stawiam na zaufanie, wzajemny szacunek i poczucie bezpieczeństwa. Poznanie historii pacjenta zarówno bólowej, jak i życiorysu i dostosowanie odpowiedniej terapii i metody do indywidualnych potrzeb tak, aby nasze spotkania satysfakcjonowały obie strony procesu terapeutycznego.
W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa, poddaję ją regularnej superwizji. Sesje odbywają się w języku polskim zarówno w trybie online, jak i stacjonarnie we Wrocławiu.
Prywatnie mam całą masę zajawek - od nadreaktywnego, adoptowanego bulteriera, rower torowy i wyścigi rowerowe, trekking, rękodzieło, tatuaże, sztukę alternatywną, po dalekie, samotne podróże z plecakiem po świecie.
Dane do przelewu:
NEUROVERSE
NRB: 03 1090 1753 0000 0001 5606 4600
IBAN: PL 03 1090 1753 0000 0001 5606 4600
SWIFT: WBKPPLPP
W tytule przelewu prosimy umieścić:
datę wizyty oraz nazwisko specjalisty
Adres gabinetu w Warszawie:
ul. Kasprowicza 90 lok. 46
Adres gabinetu w Gliwicach:
Al. Przyjaźni 9/1
Adres gabinetu w Poznaniu:
ul. Małachowskiego 2, lok. 10
Adres gabinetu we Wrocławiu:
ul. Krzywoustego 320, p. II
Adres gabinetu w Krakowie:
Al. Dembowskiego 8 (Stare Podgórze)
Spotkania w gabinecie realizowane są po wcześniejszym umówieniu wizyty
Kontakt:
Email: kontakt@neuroverse.com.pl
Tel.: 604 208 412
Jesteśmy pod telefonem:
pon., wt.: 13-19
śr., czw.: 8-14
pt.: 8-12
Na telefony wykonane w innych terminach nie oddzwaniamy - zachęcamy do wysłania e-maila. Odpiszemy w ciągu 48 godzin.