top of page

Diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży

Nasze diagnozy oparte są na procesie. Oznacza to, że nie przebiegają według powszechnie stosowanych na rynku ofert, nie mają grafiku, harmonogramu, a sama procedura jest indywidualna, dla każdej osoby inna, dostosowana. Diagnoza oparta na procesie zakłada również, że już w jej trakcie pacjent otrzymuje niezbędne wsparcie psychologiczne, a wspólna praca może dać efekty terapeutyczne.

Diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży składa się z kilku etapów. Można ją przeprowadzić w formie on-line u nastolatków w wieku 13 lat i starszych. Młodsze dzieci zapraszamy na wizyty stacjonarne do naszego warszawskiego, gliwickiego, poznańskiego lub wrocławskiego gabinetu. Diagnozujemy w kierunku neuroatypowości (autyzm, ADHD), badamy strukturę osobowości (starsi nastolatkowie), depresję, zespół stresu pourazowego (PTSD) i jego “kompleksową” wersję (cPTSD) oraz inne problemy natury lękowej. Diagnozujemy także strukturę systemu rodzinnego.

Etap I: 

Składa się z 2-4 spotkań z rodzicem/rodzicami. Na pierwszym spotkaniu psycholog zbiera wywiad wstępny, na kolejnych wywiad rozwojowy. W międzyczasie rodzice i dziecko (jeśli jest nastolatkiem) otrzymują drogą mailową testy przesiewowe, które należy wypełnić na 2 dni przed kolejną wizytą. Psycholog może poprosić również kadrę nauczycielską/wychowawców o wypełnienie testów lub wystawienie opinii o funkcjonowaniu dziecka, jednak dostarczenie tych dokumentów nie jest warunkiem do przeprowadzenia skutecznego procesu diagnozy. W czasie spotkań specjalista zapyta o ogólny powód zgłoszenia, o to, czy rodzina wypracowała sposoby radzenia sobie, o ogólne zdrowie dziecka, historię leczenia (jeśli jest) oraz o zdrowie rodziny. Na kolejnych spotkaniach będzie zbierać informacje o przebiegu ciąży, wczesnym okresie niemowlęctwa i rozwoju ogólnym. Po tym etapie specjalista stawia hipotezę badawczą, którą konsultuje z rodzicami i planuje dalsze badania. 


Koszt: od 400zł do 800zł 

(zależy od liczby wizyt i wybranego diagnosty)



Etap II: 

Jest to etap, na którym przeprowadza się bardziej złożone, psychometryczne testy, aby pogłębić wiedzę na temat funkcjonowania dziecka. Testy te są dobrane tak, aby sprawdzały postawione wcześniej przez psychologa hipotezy, wypełniają je najczęściej zarówno rodzice, jak i dziecko (powyżej 7rż) i wiążą się z niewielkim, ale  dodatkowym kosztem. Są wykonywane w trakcie jednej wizyty w formie elektronicznej. Jeśli rodzina ma duże wątpliwości przy odpowiadaniu, to ten etap może się wydłużyć. Testy są obliczane, a ich wyniki przekazywane rodzinie.


Koszt: od 40zł do 520zł 

(zależy od liczby wizyt, wybranych testów i wybranego diagnosty)


Etap III:  

Na tym etapie psycholog obserwuje dziecko, jeśli jest małe (do 6rż) lub robi wywiad psychologiczny. W trakcie obserwacji może prosić o wykonanie różnych zabaw w zależności od wieku. Obserwacja lub wywiad często poprzedzone są “wizytą zapoznawczą”, aby dziecko oswoiło się z gabinetem, diagnostą i sytuacją. Rodzic na prośbę dziecka może uczestniczyć w tych wizytach. Gdy dziecko denerwuje się, czuje się źle lub nieswojo, to obecność rodzica jest wręcz wskazana. Ten etap zwykle wymaga minimalnie dwóch wizyt.


Koszt: od 400 zł do 600 zł 

(zależy od liczby wizyt i wybranego diagnosty)



Etap IV: 

Na tym etapie, na życzenie rodziców diagnosta wydaje opinię psychologiczną, w której opisuje przebieg wszystkich, wykonanych badań, a także przedstawia swoją opinię diagnostyczną i zalecenia dalszego postępowania. Czas oczekiwania na opinię zależy od wybranego diagnosty i wynosi od 14 do 90 dni.


Koszt: 300 zł


Etap V: 

W zależności od potrzeb rodziców możliwe jest przeprowadzenie spotkania podsumowującego zebrane wnioski wraz z przekazaniem diagnozy funkcjonalnej dziecka. Na tej wizycie rodzice mają możliwość zadać psychologowi nurtujące ich pytania oraz zaplanować wspólnie dalszą strategię pomocy.


Koszt: 200 zł


Etap VI: 

Jest to wizyta u lekarza psychiatry. Obecnie współpracujemy z:


Koszt: 450 zł

Koszt: 390 zł

  • Krystianem Romaszko (osoby w wieku 16+, wizyta online lub stacjonarna we Wrocławiu), www.mentala.pl, 

Koszt: 390 zł

  • Maksymilianem Rejek (osoby w wieku 16+, wizyta online lub stacjonarna we Wrocławiu), www.mentala.pl

Koszt: 280 zł

Całkowity koszt diagnozy dziecka:  


  • od 1420 zł  (przy najmniejszej, założonej liczbie wizyt dla wielu obszarów funkcjonowania, np. ADHD oraz spektrum autyzmu) do 3740 zł  (przy maksymalnej,  założonej liczbie wizyt i rozbudowanej diagnozie różnicowej)

Dane do przelewu:

NEUROVERSE

NRB: 03 1090 1753 0000 0001 5606 4600

IBAN: PL 03 1090 1753 0000 0001 5606 4600

SWIFT: WBKPPLPP

 

W tytule przelewu prosimy umieścić:

datę wizyty oraz nazwisko specjalisty

Adres gabinetu w Warszawie:

ul. Kasprowicza 90 lok. 46

Adres gabinetu w Gliwicach:

Al. Przyjaźni 9/1

Adres gabinetu w Poznaniu:

ul. Małachowskiego 2, lok. 10

Adres gabinetu we Wrocławiu: 

ul. Krzywoustego 320, p. II 

Adres gabinetu w Krakowie:

Al. Dembowskiego 8 (Stare Podgórze)

 

Spotkania w gabinecie realizowane są po wcześniejszym umówieniu wizyty

Kontakt:

Email: kontakt@neuroverse.com.pl

 

Tel.: 604 208 412

 

Jesteśmy pod telefonem: 

pon., wt.: 13-19

śr., czw.: 8-14

pt.: 8-12

 

Na telefony wykonane w innych terminach nie oddzwaniamy - zachęcamy do wysłania e-maila.  Odpiszemy w ciągu 48 godzin.

bottom of page